Stwórz SPA w swoim domu

Kobiety uwielbiają się rozpieszczać, zadbane i wypielęgnowane ciało sprawia, że czujemy się wypoczęte i szczęśliwe, dlatego tak ważne jest aby zapewnić sobie odpowiednią pielęgnację. Dużą rolę odgrywa również sposób w jaki o siebie dbamy, jeśli smarujemy się balsamem bo tak trzeba albo nakładamy maskę na włosy i trzymamy ją minutę bo nie ma więcej czasu, nie uzyskamy świetnego efektu.

Warto pielęgnację ciała potraktować jako czas dla siebie, wyciszenie i relaks, 30 minut w tygodniu wystarczy nam aby zaserwować sobie porządną dawkę pielęgnacji i poczuć się wyjątkowo.

Jak stworzyć SPA w swoim domu? Będziemy potrzebować kilku podstawowych produktów i kosmetyków (tutaj możemy wybierać kosmetyki według naszych preferencji). Po pierwsze potrzebujemy pomieszczenia, w którym możemy zamknąć się w samotności, przydadzą nam się również świeczki zapachowe, które stworzą przyjemny klimat i odrobina muzyki. Jeśli macie ochotę zaserwujcie sobie drinka albo kieliszek szampana, idealnie relaksują i poprawiają nastrój. Fajnym pomysłem jest też wykorzystanie naturalnych produktów jak olej kokosowy czy ogórki, zawsze coś się znajdzie w naszej kuchni 🙂

toner-906142_960_720

Pielęgnację możemy zacząć od włosów, nałóżmy na nie maskę i zostawmy na minimum 20 minut. Warto zrobić również maseczkę na twarz – może być oczyszczająca, nawilżająca czy regenerująca zależnie od tego czego akurat potrzebuje nasza skóra. Wanna z pięknie pachnącym płynem do kąpieli będzie świetnym rozwiązaniem, jeżeli mamy tylko prysznic zafundujmy sobie porządny peeling i ulubiony żel do kąpieli. Można zrobić sobie też SPA dla stóp czy rąk jeśli czujemy, że potrzebują dodatkowej regeneracji.

Jaki jest wasz sposób na pielęgnację, fundujecie sobie w domu własne SPA? 🙂

One thought on “Stwórz SPA w swoim domu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *